Sıcak Gelişme: Coinbase’den Kritik Bitcoin Hamlesi!

Önde gelen kripto borsası Coinbase, Bitcoin Lightning Network’ü entegre ediyor. Borsa bu başarıyı elde etmek için Lightspark’ı görevlendirdi. Entegrasyon, aylardır süren ağı entegre etme çabasının sonunu işaret ediyor.

Coinbase, Bitcoin Lightning Network’ü entegre ediyor

ABD kripto borsası Coinbase, açık kaynak protokolü Lightspark ile bir ortaklık kurdu. Bu bağlamda, Bitcoin Lightning Network Layer-2 çözümünü ekosistemindeki müşterilerin hizmetine sunacak. Bu stratejik ortaklık, uzun vadede Coinbase kullanıcılarına neredeyse anında ve daha ucuz Bitcoin işlemleri sağlayacak.

Geliştiricileri, Bitcoin Lightning Network’ü katılımcılardan oluşan bir ağda hızlı ve ucuz işlemleri kolaylaştırmak için Blockchain’de akıllı sözleşme işlevselliğini kullanan merkezi olmayan bir ağ olarak tasarladı. Lightspark yayınladığı bir raporda, “Coinbase müşterileri anında ve daha ucuz transferlerden faydalanacak. Ayrıca, bu entegrasyon önümüzdeki aylarda ve yıllarda şirketler arasında daha fazla işbirliğinin önünü açacak,” dedi.

Coinbase, neden Lightspark’ı tercih etti?

Lightspark zaman içinde kendisini “piyasadaki Lightning Network‘e kurumsal düzeyde bir giriş noktası” olarak konumlandırdı. Firmaya göre, yazılım ve hizmetleri, en talepkar kuruluşların bile Lightning Network’ün ‘tadına’ bakmasını kolaylaştıracak şekilde düzenlenmiş durumda. Lighspark, Coinbase ekosistemindeki geliştiricilerin artık bir Lightning çözümü kullanmanın içerdiği karmaşıklıklar hakkında endişelenmeden inşa edebileceklerini iddia ediyor.

Bunun nedeni, bir Lightning node’unun uygulanması ve yönetilmesi ve işlemlerin güvenilir bir şekilde gönderilmesi/alınması ile ilgili karmaşıklıkların çoğunun üstesinden gelinmiş olması. Lightspark bu başarıyı, Lightspark SDK’ları, API’leri ve hatta Lightspark Predict adlı AI tabanlı bir araç da dahil olmak üzere cephaneliğindeki çeşitli araçlardan yararlanarak elde etti.

Coinbase nihayet “en iyi” Bitcoin Lightning Network sağlayıcısını buldu

X’in eski CEO’su Jack Dorsey bir keresinde Coinbase CEO’su Brian Armstrong’a ilginç bir hatırlatma yaptı. Dorsey, Armstrong’a kripto borsasının neden Bitcoin Lightning Network’ü göz ardı ettiğini sordu. Armstrong yanıt olarak Coinbase’in yalnızca L2 çözümünü entegre etmek için en iyi yaklaşımı aradığını söyledi. Son gelişme, borsanın Lightspark’ta bu yaklaşımı bulmuş olduğunu gösteriyor.

Coinbase’in Kurumsal ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Shan Aggarwal, entegrasyondan duyduğu heyecanı dile getirdi. Bu entegrasyon, artık gerçeğe dönüşmeye hazır. Aggarwal, bu gelişmenin borsanın küresel finansal sistemin hızını ve verimliliğini artırmaya kararlı olduğunu açıkladı. Coinbase, Lighspark’ın ölçeklenebilir ve tamamen optimize node altyapısından faydalanacak. Böylece, basit ve sezgisel bir arayüz aracılığıyla geniş bir işlevsellik yelpazesi sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x